Kategorie produktů   

Naše firma se zabývá vývojem, výrobou a montáží řídících systémů pro čerpací jímky a řízení chodu čerpadel. Naše výrobky jsou certifikovány CE. Sestavujeme čerpací jímky z nejkvalitnějších komponentů. V oboru máme 25 let zkušeností a přes 30.000 realizací. Proto neexperimentujeme,  ale dodáváme nejvyšší kvalitu pro bezproblémovou dlouholetou funkčnost.  

POROVNÁNÍ SNÍMAČŮ

Spokojenost našich zákazníků je ověřena mnohaletým bezproblémovým provozem.

 

 

Porovnání různých snímačů hladin použitých ve znečištěných splaškových vodách:


Ultrazvuk – čočka se po čase zanese výkaly mušek, výpary, nebo se signál na nerovné hladině odrazí jiným směrem a může být nefunkčním. Je několikanásobně dražší.

 

Plovák – po krátkém provozu se obalí nečistotami a je nefunkční. Může zůstat trvale sepnutý tím dojde k čerpání nasucho a zničení čerpadla, nebo naopak spadne a již nesepne vůbec.

 

Tlaková sonda – na spodní část sondy se nabalí mastnoty, tím může přestat snímat tlak a stát se nefunkční. Je několikanásobně dražší.

 

Tři elektrody (vypínací elektroda) - na vypínací elektrodu se nabalí nečistoty a může zůstat stále zapnutá, tím dojde k čerpání nasucho a zničení čerpadla.

 

 

   Všechny tyto výše uvedené snímače fungují v čisté vodě, ale při použití ve splaškových vodách potřebují častou kontrolu a čištění. Náš způsob snímání hladin realizuje pouze jedna elektroda!!! Ta visí shora a při doteku s hladinou (papírem na hladině, kusem mastnoty plovoucím po hladině, se smetím) dojde k sepnutí čerpadla. Vypnutí je řízeno nastaveným časem dle výkonu čerpadla.Tento způsob je chráněn užitným průmyslovým vzorem CZ 11579 u úřadu průmyslového vlastnictví Praha. Pro plný komfort signalizace jsou zde osazeny dva záložní plováky, které jsou při normálním provozu nefunkční, takže systém pracuje v jednom režimu provozním a dvou havarijních. Při přechodu z režimu provozního do záložního havarijního je stále zajištěna plná funkce zařízení, ale už se signalizací abnormálního stavu vyžadujícího pozornost. Celý tento proces nám zabezpečuje modul snímače ESH21.

 
pod obsahem
00
 
 
© ESHOP ELEDO s.r.o.